Jak jednogłośnie podkreślali wystawcy i goście – gazownictwo potrzebuje Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Spotkanie okazało się sukcesem na wielu płaszczyznach.
Efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój to obecnie najpilniejsze priorytety na europejskim i globalnym rynku HVAC/R. Na targach ISH 2025 firma CAREL zaprezentuje rozwiązania w zakresie wytwarzania ciepła i jakości powietrza w pomieszczeniach. Wdrażanie zaawansowanych technologii pomaga zoptymalizować wydajność systemu, zmniejszyć zużycie energii i uprościć zarządzanie, zapewniając jednocześnie najwyższą niezawodność i zgodność z najnowszymi przepisami.
Ponad 140 wystawców z Polski, Estonii, Niemiec, Szwajcarii i Czech, największa w historii wydarzenia powierzchnia ekspozycji oraz najważniejsze dla branży tematy – tak w tym roku będą wyglądały XII Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Wydarzenie od pierwszej edycji współorganizowane jest przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa.
W obliczu coraz intensywniejszych, jak pokazał ostatni raport IPCC, wyzwań klimatycznych, należy zweryfikować i zdecydowanie przyspieszyć dotychczasowe działania zmierzające do osiągnięcia neutralności emisyjnej. Potrzebna jest zielona odbudowa gospodarki, a jej siłą napędową bez wątpienia powinna być efektywność energetyczna. Zgodnie z unijną zasadą Energy Efficiency First to jej powinno być nadawane pierwszeństwo w ramach transformacji energetycznej.
W związku z rosnącymi wyzwaniami w obszarze eksploatacji systemów ciepłowniczych – w tym także tych funkcjonujących w już istniejących układach dlaenergetyki.pl zaprasza do udziału w specjalistycznym szkoleniu poświęconym praktycznym aspektom zarządzania parametrami operacyjnymi sieci ciepłowniczej, ich optymalizacji (także w już istniejącej infrastrukturze) oraz wykorzystaniu automatycznych układów regulacji węzłów cieplnych. W związku z warsztatowym charakterem spotkania liczba miejsc na liście rejestracyjnej jest ograniczona. Szkolenie odbędzie się w dniach 20-21 maja 225r. w Krakowie.
Promocję obowiązują od 01.10.2023 r. do 31.10.2023 r. lub do wyczerpania zapasów.
Już od 8 do 10 kwietnia 2025 roku Targi Kielce ponownie staną się centrum branży gazowniczej za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Tradycją wydarzenia jest merytoryczne spotkanie organizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa, współorganizatora targów.
Magazyny energii to urządzenia, które mają za zadanie gromadzić nadwyżki wytworzonego prądu. W ostatnim czasie rozwiązania te zdecydowanie zyskują na popularności, przede wszystkim dzięki instalacjom fotowoltaicznym.
Już od 8 do 10 kwietnia 2025 roku Targi Kielce ponownie staną się centrum branży gazowniczej za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. To wydarzenie współorganizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa ma ugruntowaną pozycję na rynku i gromadzi kluczowych producentów, dostawców oraz ekspertów związanych z szeroko pojętym sektorem gazowniczym, ciepłowniczym i energetycznym.
Promocję obowiązują od 01.09.2023 r. do 30.09.2023 r. lub do wyczerpania zapasów.
Rozpoczęta inwestycja o łącznej powierzchni blisko 30 tys. m kw. obejmie część biurową oraz halę magazynową z 50 dokami przeładunkowymi. Innowacyjny kompleks budynków przy ul. Azymutalnej, zaprojektowanych zgodnie z wymogami budownictwa proekologicznego w systemie certyfikacji LEED®, stanie się nową siedzibą Grupy Klima-Therm w Gdańsku oraz jej głównym centrum magazynowo-logistycznym na całą Europę.
W obliczu rosnących wymagań dotyczących efektywności energetycznej oraz wyzwań związanych z ochroną środowiska, pompy ciepła stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w sektorze budynków użyteczności publicznej, w tym placówek medycznych. Już 25 września o godzinie 10:00 odbędzie się kolejna edycja „Webinarowej Środy”, podczas której tematem przewodnim będzie wykorzystanie pomp ciepła w szpitalach, przychodniach i innych ośrodkach służby zdrowia.
Zużycie energii elektrycznej w urządzeniach systematycznie się zmniejsza. Od 1 marca 2021 roku zostaną wprowadzone zmiany związane z nowymi etykietami energetycznymi dla urządzeń chłodniczych.
Szacuje się, że do 2050 r. zielony wodór może stanowić nawet 24% rynku energetycznego, a zatem zapotrzebowanie na niego będzie nadal rosło w szybkim tempie.
tado° i Panasonic poinformowali o swoim partnerstwie, łączącym najnowocześniejsze produkty i technologie pomp ciepła z wiodącymi na rynku usługami inteligentnej kontroli ogrzewania i zarządzania energią jako część misji obu firm, mającej na celu dekarbonizację domów i pomoc klientom w oszczędzaniu na kosztach energii.