22. Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN i 17. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA tworzą łącznie największe branżowe wydarzenie w północno–zachodniej Polsce.
W hali MTS zakończył się pierwszy dzień 23. edycji targów BUD-GRYF i 18. edycji targów ENERGIA. Tradycyjnie już był to dzień specjalnie dedykowany przedstawicielom branży.
Nowe technologie, materiały budowlane, maszyny, narzędzia, usługi oraz innowacyjne rozwiązania energetyczne, w tym te pozwalające pozyskiwać i wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych – to oferta, jaką będzie można zobaczyć podczas 23. Międzynarodowych Targów Budowlanych BUD-GRYF SZCZECIN oraz 18. Targów Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA.
W weekend 15-17 marca 2013 r., w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich odbyły się targi BUD-GRYF SZCZECIN i targi ENERGIA, które skupiły ponad 160 wystawców i ponad 9000 zwiedzających.
Elektromobilność, energooszczędność, fotowoltaika – to tylko niektóre z tematów, których dotyczyć będą XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.
Targi BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA rocznie gromadzą ponad 250 firm związanych z branżą budowlaną i energetyczną, zarówno z Polski jak i z zagranicy.
Energia to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki, bez której inne dziedziny nie mogłyby się rozwijać. Światem rządzi także segregacja oraz utylizacja odpadów, bez których utonęlibyśmy w śmieciach. Mówiąc o tych aspektach nie możemy zapominać o sprawnym doprowadzeniu wody.
Ponad 4500 profesjonalistów i żywo zainteresowanych branżą zwiedzających, ponad 100 wystawców reprezentujących ważne segmenty branży energetycznej – tak przedstawia się miniona edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia. Nowa edycja przyniesie rozszerzenie formuły targów o kilka ciekawych punktów – zapowiadają organizatorzy.
30 minut wystarczy, żeby nawiązać współpracę i pozyskać kontrahenta – na tej zasadzie działa Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna, w której uczestniczyć będzie ponad 50 firm z Polski, Niemiec i Finlandii.
Unia Europejska stawia swoim członkom ambitne wymogi dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla. Cele wyznaczone przez Unię na 2020 rok oraz później, do 2050 roku, są dla Polski szansą na dalszy rozwój nowych technologii, ale i zagrożeniem związanym z barierami rozwoju gospodarczego.
W dniach od 16 do 18 października br. w Lipsku odbędą się Branżowe Targi Techniki Sanitarnej, Grzewczej oraz Klimatyzacji i Automatyzacji Budynków SHKG.
Produkcja i wykorzystywanie energii cieplnej tradycyjnymi metodami stanowi z roku na rok coraz większy problem.
CAREL weźmie udział w kolejnej edycji targów EuroShop (Düsseldorf, 22–26 lutego 2026 r.), oferując ekosystem rozwiązań oparty na ułatwieniu codziennych operacji. Nowe technologie mają na celu uproszczenie interakcji operatorów z systemami, od zarządzania aplikacjami w handlu detalicznym żywnością, przez rozwiązania dla komór chłodniczych i agregatów monoblokowych, po najnowsze innowacje dedykowane branży gastronomicznej, charakteryzujące się efektywnymi interfejsami użytkownika i funkcjonalnymi rozwiązaniami.
Trwają przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland (16-17.10.2013, Warszawa).
Dzięki rządowemu programowi „Mój prąd” 200 tysięcy indywidualnych gospodarstw domowych może dostać nawet 50-procentowe dofinansowanie na zamontowane panele słoneczne.