Lato kojarzy się nam przede wszystkim ze słońcem i urlopem. Jednak wysokie temperatury już nas tak nie zachwycają, kiedy potrzebujemy skupienia podczas pracy lub odpoczynku w domowym zaciszu. Nic dziwnego, że klimatyzatory stają się ważnym elementem wyposażenia naszych mieszkań – to nie tylko sposób na chwilowe ochłodzenie, ale także inwestycja, która przyczynia się do poprawy jakości życia w domu.
Grupa Klima-Therm weźmie udział w 17. edycji branżowej wystawy „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja”, która odbędzie się 5 i 6 marca w Warszawie na terenie Global EXPO przy ul. Modlińskiej. Na liczącym blisko 130 m kw. stoisku zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania klimatyzacyjne, wentylacyjne i grzewcze m.in. z oferty wiodących w portfelu marek: Fujitsu, Klimor oraz Kaisai.
Stowarzyszenie Polska Wentylacja (SPW) już trzeci rok z rzędu uhonorowało spółki Klima-Therm i Klimor nagrodą DELTA. To prestiżowe wyróżnienie, przyznawane na podstawie analizy ekonomicznej kilkuset przedsiębiorstw, nagradza firmy z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej o najlepszych rezultatach biznesowych. W historii konkursu, sięgającej 2015 roku, Grupa Klima-Therm zgromadziła na swoim koncie łącznie dziewięć statuetek DELTA.
W dniach 13-16 marca 2018 roku w Mediolanie Grupa Klima-Therm po raz pierwszy zaprezentowała ofertę produktową marek własnych KLIMOR i KAISAI na jednych z największych i najważniejszych targach branży HVACR - Mostra Convegno Expocomfort (MCE). Obecność Grupy Klima-Therm na MCE 2018 stanowiła ważny element realizujący obraną strategię intensyfikacji działalności eksportowej, w tym wejście na nowe, perspektywiczne rynki.
Z początkiem sezonu Klima-Therm intensyfikuje aktywności reklamowe. Chcąc jak najlepiej wykorzystać miesiące wzmożonego zainteresowania produktami klimatyzacyjnymi oraz pompami ciepła, firma rozpoczęła kampanię reklamową marki FUJITSU w radiu.
Grupa Klima-Therm zamknęła rok obrotowy 2020 przychodami wynoszącymi 439 mln złotych i dodatnią, 6-proc. dynamiką zysku netto.
Sytuacja geopolityczna zmienia się bardzo dynamicznie. Decyzje gospodarcze, związane z rezygnacją z rosyjskich dostaw ropy, gazu, węgla, które są następstwem wojny w Ukrainie zaskakują, ale nie dziwią. Mobilizują do szukania alternatywnych rozwiązań. Dla sektora urządzeń grzewczych jest to szczególne wyzwanie.
W ramach realizacji strategii intensyfikacji działalności eksportowej, w tym wejścia na nowe rynki zbytu, w 2020 roku Grupa Klima-Therm będzie promowała swoją ofertę podczas największych międzynarodowych targów. Kalendarz obecności na światowych arenach wystawienniczych obejmie cztery renomowane wydarzenia odbywające się w Europie i Ameryce Północnej.
Zarząd Spółki EURO-CLIMA Sp. z o.o. informuje, iż z dniem 14 lutego 2014 kapitał zakładowy Spółki został podniesiony do kwoty 1.000.000,-zł.
Grupa KLIMA-THERM ukoronowała swój udział w 14. edycji wystawy „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja” kilkoma ważnymi nagrodami branżowymi i biznesowymi.