W dniach 14-16 marca w Poznaniu odbyła się najważniejsza wystawa producentów i dostawców sektora medycznego w Polsce - Międzynarodowe Targi Wyposażenia i Sprzętu Medycznego „SALMED”.
Stowarzyszenie Polska Wentylacja przyznało spółkom Klima-Therm i Klimor prestiżowe nagrody biznesowe ‘DELTA 2020’ za najwyższą dynamikę obrotów spośród firm działających w branży klimatyzacyjno-wentylacyjnej. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 3 marca w Warszawie, podczas Gali towarzyszącej XVIII edycji wystawy „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja”.
W październiku Grupa Klima-Therm zrealizowała kolejny cykl warsztatów dedykowanych Projektantom systemów HVACR. Spotkania organizowane w Katowicach, Warszawie oraz w Gdańsku miały konwencję biznesowych śniadań połączonych z panelem merytorycznym prowadzonym przez inżynierów produktu Klima-Therm i Klimor przy udziale gości zagranicznych – przedstawicieli włoskiego koncernu G.I. Holding. W wydarzeniu o charakterze networkingowym uczestniczyło ponad 50 osób.
W marcu br. Grupa KLIMA-THERM po raz kolejny wzięła udział w „Inżynierskich Targach Pracy” organizowanych na Politechnikach Gdańskiej (11.03) oraz Warszawskiej (16.03). Tzw. dni kariery były przede wszystkim okazją do zaprezentowania studentom i absolwentom uczelni oferty sezonowych praktyk, jak również konkretnych ofert pracy w ramach struktur techniczno-handlowych powiązanych kapitałowo spółek KLIMA-THERM oraz KLIMOR.
Grupa KLIMA-THERM ukoronowała swój udział w 14. edycji wystawy „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja” kilkoma ważnymi nagrodami branżowymi i biznesowymi.
Ubiegły rok Grupa Klima-Therm zamknęła przychodami sięgającymi poziomu blisko miliarda złotych i dynamiką wynoszącą aż 75 proc. r/r. Rekordowe wyniki firma wypracowała przede wszystkim dzięki dobremu wykorzystaniu sprzyjającej koniunktury w segmencie urządzeń OZE, jak również poprzez wzmocnienie sprzedaży na rynkach zagranicznych.
W Akademii Klima-Therm w Gdańsku – jednym z trzech ośrodków szkoleniowych Grupy Klima-Therm – oddano do użytku nowoczesną przestrzeń wystawową prezentującą oferowane przez firmę rozwiązania z grupy Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).
Grupa Klima-Therm zamknęła rok obrotowy 2021 rekordowymi przychodami wynoszącymi 548 mln złotych, co oznacza wzrost jej obrotów o 109 mln złotych rok do roku. Podsumowanie kluczowych wskaźników finansowych wraz ze skonsolidowanym sprawozdaniem firma zaprezentowała w formie „Raportu Rocznego 2021”. Najnowsza publikacja o charakterze cyklicznym to również obszerny materiał informacji na temat bieżącej działalności Grupy – w Polsce i za granicą.
Grupa Klima-Therm weźmie udział w 17. edycji branżowej wystawy „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja”, która odbędzie się 5 i 6 marca w Warszawie na terenie Global EXPO przy ul. Modlińskiej. Na liczącym blisko 130 m kw. stoisku zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania klimatyzacyjne, wentylacyjne i grzewcze m.in. z oferty wiodących w portfelu marek: Fujitsu, Klimor oraz Kaisai.
Wyprzedaż wentylatorów R2E 190 AO 26-05. Zapraszamy!
Dzień wypełniony sportowymi emocjami na Autodromie Pomorze, wyzwalające adrenalinę, kontrolowane manewry samochodami o mocy kilkuset koni mechanicznych, a wszystko to z udziałem Gościa specjalnego – utytułowanego kierowcy rajdowego Jakuba Przygońskiego – tak Grupa Klima-Therm, po ponad roku przerwy spowodowanej lockdownem, zainaugurowała sezon wydarzeń specjalnych kierowanych do grona jej klientów.
Grupa Klima-Therm zamknęła rok obrotowy 2020 przychodami wynoszącymi 439 mln złotych i dodatnią, 6-proc. dynamiką zysku netto.
Po raz pierwszy w swojej 20-letniej historii firma KLIMA-THERM zmieniła identyfikację wizualną. Wdrożenie nowego logo jest podkreśleniem wypracowanej przez KLIMA-THERM pozycji lidera branży HVACR w Polsce, jak również stanowi katalizator dalszych zmian w organizacji. Dokonany rebranding pozostaje w spójnym związku z nowym znakiem graficznym spółki Klimor, symbolicznie wskazując na kapitałowe powiązanie dwóch podmiotów kluczowych dla strategicznego rozwoju Grupy KLIMA-THERM.
Realizując strategię rozwoju sprzedaży i ekspansji na arenie międzynarodowej, Zarząd Grupy Klima-Therm podjął decyzję o konsolidacji i unifikacji działalności dystrybucyjnej spółek zagranicznych. Z dniem 1 stycznia 2020 roku podmioty zależne operujące w Skandynawii będą funkcjonować pod jedną wspólną marką Klima-Therm. Zmiana nazwy spółek handlowych odzwierciedla rosnący potencjał Grupy Klima-Therm na kluczowych rynkach europejskich, jak również jest wyrazem ambicji firmy w dążeniu do budowy silnej marki globalnej.
W kwietniu najlepsi handlowcy w Grupie Klima-Therm wzięli udział w tygodniowej, ekskluzywnej wyprawie na Zachodnie Wybrzeże USA. Bogatemu programowi atrakcji skupionych wokół miast Los Angeles i Las Vegas towarzyszył panel szkoleń produktowo-sprzedażowych.