Fotowoltaika to gorący temat w 2021. Po pierwsze, z uwagi na ekologię oraz programy rządowe, które w istotny sposób zachęcały społeczeństwo do inwestowania. Firmy fotowoltaiczne powstawały jak grzyby po deszczu na skutek zapotrzebowania energetycznego rynku. Po drugie, ze względu na emocje spowodowane nagłymi projektami nowych ustaw i zmian, które wywołały zamieszanie w całej branży OZE.
Nadeszła mobilna innowacja w sterowaniu wentylacją mechaniczną! Sterowanie nigdy przedtem nie było tak wygodne…
RENEXPO® SOUTH-EAST EUROPE to największe i najważniejsze targi poświęcone odnawialnym źródłom energii i efektywności energetycznej, obejmujące tematycznie także zakres renowacji i energooszczędnego budownictwa.
Duże zainteresowanie, jakim cieszyła się miniona edycja Targów RENEXPO® Poland potwierdziło, że tego typu wydarzenia są polskiej branży OZE zdecydowanie potrzebne. VII Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej odbyły się w dniach 25-27 października 2017 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI.
32 lokale bloku w Urszulinie, w woj. lubelskim, od bieżącego sezonu grzewczego korzystają ze zmodernizowanego systemu ogrzewania.
Międzynarodowe targi REECO dostarczają informacji o energii odnawialnej i efektywności energetycznej
City Brand Energia Odnawialna wraz z Dolnośląską Szkołą Wyższą organizuje otwartą konferencję: „Dzień OŹE i Czystego powietrza” oraz targi OZE i efektywności energetycznej. Wydarzenie odbędzie się 26 i 27 stycznia 2017 roku, we Wrocławiu.
Od 1 sierpnia 2015 r. osoby starające się o dofinansowanie na zakup i montaż instalacji OZE z programu NFOŚiGW Prosument, nie muszą łączyć produkcji ciepła z instalacjami wytwórczymi energii elektrycznej.
Źródła pozyskiwania energii są tematem dyskusji na całym świecie. Rozmowy na temat problemu energetycznego podjęto także w Polsce, gdzie przygotowywana jest ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE).
Sezon grzewczy 2025/2026 okazał się dla mieszkańców niektórych budynków wielorodzinnych wyjątkowo kosztowny. Na wzrost rachunków nałożyło się kilka czynników: zakończenie obowiązywania tzw. „tarczy ciepłowniczej”, wyjątkowo mroźna zima oraz wzrost cen paliw energetycznych. W ostatnich tygodniach, po wybuchu wojny w Zatoce Perskiej, elementem destabilizującym rynek stał się skokowy wzrost cen gazu.
W związku z rozwojem sterowania do central wentylacyjnych Ekozefir, wprowadzony został do sprzedaży moduł IVC –konwerter sygnału trójpunktowego na sygnał analogowy 0 - 10V, a zarazem modulator sygnału analogowego.
Nowy rok rozpoczęliśmy od wielkich zmian na stronie internetowej Ekozefir Rekuperatory.
Nowe sterowniki w nowych, bardziej eleganckich obudowach, oprócz udoskonaleń dotychczasowych funkcji, wzbogacone zostały o całkowicie nowe, przydatne funkcjonalności.
Postęp technologiczny w budownictwie umożliwił wdrożenie na masową skalę technologii energooszczędnych eliminujących ucieczkę ciepła z budynków.
Ustawa śmieciowa to jedno z ostatnio podjętych działań proekologicznych, które dodatkowo ma na celu obniżenie kosztów segregującym odpady.