W sierpniu na polski rynek trafi nowa seria urządzeń klimatyzacyjnych Panasonic Aquarea T-CAP, przeznaczona dla domów jednorodzinnych. Aquarea T-CAP wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu zewnętrznym do ogrzewania i chłodzenia budynku oraz podgrzewania wody użytkowej. Serię T-CAP cechuje zachowanie stałej wydajności nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych, sięgających -15 stopni Celsjusza.
Panasonic poszerzył ofertę pomp ciepła powietrze-woda o nowe modele Aquarea All-in-One. Jednostki zostały zaprojektowane z myślą o domach energooszczędnych, są dostępne w wariantach od 3 kW do 16 kW. Jedną z nowości w ramach generacji H jest wbudowany zestaw dwustrefowy, dzięki któremu urządzenie może zapewnić ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie.
Pogorszenie kondycji psychofizycznej uczniów, a w skrajnych przypadkach omdlenia – to efekt braku dostatecznej wentylacji, przekładającej się na wysokie stężenie CO2 lub nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń szkolnych.
Pragniemy poinformować, że z dniem 12 sierpnia 2024 r. firma Ekoklimax-Projekt Sp. z o.o. zmieniła nazwę na Ekozefir Sp. z o.o.
Współczesne projekty budowlane coraz częściej stawiają przed projektantami instalacji HVAC wyzwania związane z ograniczoną przestrzenią techniczną. Dotyczy to szczególnie modernizowanych budynków, obiektów przemysłowych, hal czy przestrzeni komercyjnych, w których wykonanie tradycyjnej instalacji kanałowej bywa trudne, kosztowne lub wręcz niemożliwe.
W środę 12 stycznia 2022 roku o godzinie 10:00 Panasonic organizuje webinar dotyczący zdalnego sterowania i monitoringu pracy pompy ciepła. Podczas szkolenia zostaną przedstawione praktyczne informacje, które pozwolą w pełni zrozumieć to zagadnienie.
Panasonic wprowadził linię interfejsów do połączenia urządzeń Aquarea, Etherea, PACi, ECOi i ECOg z systemami zarządzania budynkiem (BMS). Dzięki nim sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i innymi funkcjami budynku może się odbywać z jednego miejsca.
Panasonic został jednym z podmiotów biorących udział w programie Smart Electric Lyon. W ramach współpracy firma dostarczy urządzenia grzewczo-chłodzące, w tym wysokowydajne pompy ciepła powietrze-woda z linii Aquarea, które zostaną zainstalowane w budynkach objętych projektem.
Panasonic zaprezentował projekt systemu grzewczo-klimatyzacyjnego, współpracującego z inteligentnymi sieciami energetycznymi. Dzięki współpracy z inteligentnymi licznikami zużycia energii, układ składający się z paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła Aquarea i urządzeń towarzyszących jest w stanie ograniczyć pobór mocy z sieci przesyłowych w momentach szczytowego zapotrzebowania na energię elektryczną.
Instalatorzy i projektanci nagrodzeni w międzynarodowym konkursie Panasonic Pro Awards wzięli udział w podróży do Japonii
Z przyjemnością informujemy o naszej najnowszej realizacji w ramach modernizacji historycznego kompleksu Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim. Jako część intensywnych prac remontowych, dostarczyliśmy dwie nowoczesne centrale wentylacyjne z automatyką do remontowanej powozowni pałacowej.
Panasonic rozszerzył swoją ofertę w zakresie chłodnictwa i klimatyzacji. Zaprezentowany na polskim rynku system VRF ECOi i seria pomp ciepła Aquarea są przykładem połączenia wysokiej wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii i emisji dwutlenku węgla. Wprowadzenie nowych produktów łączy się z uruchomieniem strony internetowej dedykowanej urządzeniom klimatyzacyjnym firmy Panasonic.
W 2024 roku Stiebel Eltron obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia, a w jego ofercie pojawią się istotne nowości. Marka wprowadza nowe rozwiązania w segmencie wentylacji i rekuperacji, przewidując wzrost znaczenia tej kategorii produktów.
Panasonic Heating & Cooling Solutions wprowadza na rynek nowe stylowe klimatyzatory PACi NX Elite Series 4 o mocach od 7,1 do 14 kW. Ta najnowsza seria zapewnia idealne rozwiązanie dla ogrzewania i chłodzenia obiektów komercyjnych, mając na względzie globalną politykę dekarbonizacyjną i jednocześnie utrzymując wysoką wydajność klimatyzacji.
Już w najbliższy piątek, 29 października br. o godz. 10:00, Panasonic wraz z GLOBEnergia organizuje trzeci webinar w ramach kampanii #GoGreen.