Choć klimat w Polsce jest określany jako umiarkowany ciepły przejściowy, to w miesiącach letnich termometry czasem wskazują ponad 30°C.
PROMAR, polska firma specjalizująca się w optymalizacji zużycia energii i mediów, ma za sobą inaugurację nowego narzędzia do zdalnego zarządzania i monitorowania instalacji HVAC oraz OZE – systemu Imperius.
Zainteresowanie dotacjami na systemy solarne przerosło oczekiwania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pierwotnie budżet projektu przewidziano na 300 milionów złotych, ale w związku z bardzo dużą ilością wniosków zarząd funduszu podjął decyzję o zwiększeniu środków o kolejne 150 milionów złotych.
Kredyty z dopłatą do kolektorów słonecznych są już dostępne na rynku – ale to tylko połowa drogi do pieniędzy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Druga połowa to poprawnie spełnione kryteria otrzymania zwrotu kosztów eko-in
Rząd znosi obostrzenia, a Grupa MTP wraca do gry. Przygotowana do wznowienia działalności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, gościom biznesowym i turystom. #WracamyDoGry – to zainicjowana przez Grupę MTP wspólna kampania Miasta Poznań oraz poznańskich firm i instytucji.
W dniach 18–19 marca Grupa Klima-Therm, wspólnie z marką Klimor, zainaugurowała drugą, wiosenną edycję PROJEKTU SUSHI – autorskiego cyklu warsztatów realizowanych w największych miastach w Polsce. Pierwsze wydarzenia odbyły się w Szczecinie i Poznaniu, rozpoczynając tegoroczną trasę.
Za nami najważniejsze wydarzenie branży kompozytowej 2018 roku. 9. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, która odbyła się w dniach 16-17 października 2018 roku, zgromadziła 3250 Zwiedzających oraz 202 Wystawców z 24 krajów z całego świata.
Mroźna aura zwiększyła zapotrzebowanie na ciepło. W styczniu i w lutym intensywniej pracowały domowe kotły na paliwa stałe, ciepłownie i elektrociepłownie, zużywając w tym czasie zdecydowanie więcej paliwa. Również coraz powszechniejsze w Polsce pompy ciepła musiały zmierzyć się z panującymi warunkami.
Nowa generacja technologii R290 ECOi-W zapewnia wysoką efektywność oraz niskoemisyjne ogrzewanie dla sektora komercyjnego w całej Europie
W dniach 9–11 czerwca 2026 roku w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się COLD-TECH Poland – wiodące targi poświęcone technologiom i rozwiązaniom dla branży chłodzenia w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie ponownie zgromadzi liderów branży, innowatorów oraz profesjonalistów, którzy chcą poznać najnowsze rozwiązania kształtujące przyszłość chłodnictwa i kontroli klimatu.
W XIX-wiecznym budynku, w którym działa placówka opiekuńczo-wychowawcza, zamiast węgla zastosowano powietrzne pompy ciepła, a z uwagi na zabytkowy status obiektu zainstalowano je wewnątrz. Zmiana przyniosła ośmiokrotne zmniejszenie wydatków. W innym, niemal 150-letnim obiekcie o powierzchni 900m2, w którym funkcjonuje hotel, roczne koszty ogrzewania to ok. 16 tys. złotych.
Iglotech bierze udział w jednym z najważniejszych wydarzeń branży HVAC na świecie – targach Mostra Convegno Expocomfort (MCE) w Mediolanie. To tutaj spotykają się liderzy rynku, by wyznaczać trendy w technice grzewczej, klimatyzacyjnej i wentylacyjnej.
40 wystawców z 6 krajów zaprezentowało najnowsze produkty i rozwiązania z zakresu instalacji wodnych, grzewczych oraz wentylacji i klimatyzacji podczas pierwszej edycji targów Aqua-Therm Warsaw 2015.
Dzięki rządowemu programowi „Mój prąd” 200 tysięcy indywidualnych gospodarstw domowych może dostać nawet 50-procentowe dofinansowanie na zamontowane panele słoneczne.
Podobno jeden telefon jest jak dziesięć maili. Naszym zdaniem jedno spotkanie jest jak 20 telefonów. Wierzymy w siłę spotkań. Dlatego wybraliśmy się z kamerą do naszych wystawców, aby porozmawiać o wyzwaniach stojących przed polskim przemysłem.