Nowa biała księga CAREL analizuje obecny rynek pomp ciepła, aby pomóc zrozumieć najnowsze możliwości i wyzwania
Na targach będą prezentowane najnowsze trendy w budownictwie, innowacyjne materiały i technologie budowlane, sprawdzone rozwiązania dla oszczędności energii, systemy fotowoltaiczne i grzewcze, pompy ciepła, atrakcyjne propozycje aranżacji wnętrz, porady ekspertów.
Prezes Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń objął stanowisko prezesa Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Zastąpił Tomasza Kobierskiego, byłego prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). Andrzej Mochoń funkcję tę będzie sprawował po raz drugi – prezesem PIPT był już w latach 2010-2011, następnie, aż dotąd, pełnił funkcję wiceprezesa.
Po rocznej przerwie Targi Budownictwa i Targi Technik Grzewczych powróciły do Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej w bardzo dobrej kondycji.
Rosnące ceny energii są dużym wyzwaniem szczególnie dla przedsiębiorstw, ponieważ większe koszty wpływają na obniżenie konkurencyjności. Szansę na zmianę tej sytuacji daje program „OZE na start” uruchomiony przez śląski WFOŚiGW. Można uzyskać nawet 200 tys. złotych, w formie dotacji i pożyczki, m.in. na montaż pompy ciepła jako uzupełnienia dla źródła szczytowego - kotła gazowego.
Z danych Europejskiej Agencji Środowiskowej (EEA) wynika, że prawie połowa z 50 miast europejskich z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem to miejscowości położone w Polsce.
Organizowane od 25 lat targi na pograniczu polsko – czesko - słowackim są największym wydarzeniem branży budowlanej w Polsce południowej.
Targi Instal System to największe wydarzenie branżowe w południowej Polsce. Prezentowane będą najnowsze rozwiązania techniki grzewczej, technologie i urządzenia zapewniające komfortowy i zdrowy klimat w pomieszczeniach, a także sposoby pozyskiwania i zarządzania energią odnawialną.
Grupa CAREL opublikowała nową białą księgę na temat kontroli wilgotności, temperatury i odzysku ciepła w procesach malarskich, która ma na celu szerzenie wiedzy dotyczącej ograniczania zużycia energii i wpływu na środowisko, a także uzyskanie wysokiej jakości trwałych powłok.
W „Konkursie na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polsce” zwyciężyły odpowiednio w swoich kategoriach: Bielsko-Biała, Lubin i Kleczew. To już III edycja tego prestiżowego przedsięwzięcia, którego organizatorem jest Krajowa Agencja Po
Organizowane w Bielsku-Białej targi ENERGETAB to największa branżowa wystawa w Polsce. Ogromna liczba odwiedzających i imponujące, w większości stałe, grono wystawców to znaki rozpoznawcze tego wydarzenia. Wśród firm prezentujących swoje rozwiązania podczas tegorocznej edycji targów nie zabraknie D+H.
Targi ENERGETAB w Bielsku-Białej dobiegły końca. Firma D+H może być szczególnie zadowolona z ich przebiegu, ponieważ otrzymała wyróżnienie za centralę panelową RZN 43xx-E produkowaną w Polsce. Centrala D+H została uznana za jeden z najciekawszych produktów 30. edycji Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich.
Duży sukces targów - rekordowa liczba zwiedzających wyższa o 25% w porównaniu z rokiem ubiegłym, ogromne zainteresowanie nowoczesnym i energooszczędnym budownictwem, oblegane stoiska z aranżacją i wyposażeniem wnętrz, duża ilość gości z Czech, Słowacji i Austrii, tak można w skrócie podsumować zakończone w niedzielę 51 Międzynarodowe Targi Budownictwa TWÓJ DOM 2016 w Bielsku-Białej.
Już wkrótce w Katowicach odbędzie się ważne wydarzenie dla przedsiębiorców, producentów, samorządów oraz wszystkich użytkowników energii zainteresowanych obniżaniem jej kosztów.
Wywiad z Grzegorzem Wiśniewskim Prezesem Instytutu Energetyki Odnawialnej.