Prezes Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń objął stanowisko prezesa Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Zastąpił Tomasza Kobierskiego, byłego prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). Andrzej Mochoń funkcję tę będzie sprawował po raz drugi – prezesem PIPT był już w latach 2010-2011, następnie, aż dotąd, pełnił funkcję wiceprezesa.
- Krakowski KOMPOZYT-EXPO® to jedna z naszych ulubionych imprez w roku: dwa dni pełne inspirujących rozmów - tak wydarzenie skomentował Szymon Skorupski z firmy Fanum. 13. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbyła się 16 i 17 października 2024 r. w EXPO Kraków i zgromadziła 84 wystawców oraz 2518 gości.
Targi KOMPOZYT-EXPO® są jedynym spotkaniem w Polsce poświęconym wyłącznie branży materiałów i technologii kompozytowych. Skupienie wydarzenia na jednym obszarze jest szczególnie cenne dla wystawców, którzy przyjeżdżają na targi z konkretnymi celami i ofertą.
Dzień Otwarty w SYSTHERM Poznań przyniósł mnóstwo niezapomnianych chwil i cennych doświadczeń. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło zarówno specjalistów z branży HVACR, jak i entuzjastów nowoczesnych technologii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i przyczynili się do tego, że ten dzień był pełen inspiracji i wiedzy.
Już od 8 do 10 kwietnia 2025 roku Targi Kielce ponownie staną się centrum branży gazowniczej za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Tradycją wydarzenia jest merytoryczne spotkanie organizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa, współorganizatora targów.
Targi Euroshop to niezaprzeczalnie jedno z ważniejszych wydarzeń branży retail na świecie. To tutaj, w cyklu co 3 lata prezentuje się i konfrontuje kierunki rozwoju dla szeroko rozumianej branży handlowej.
Po rocznej przerwie Targi Budownictwa i Targi Technik Grzewczych powróciły do Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej w bardzo dobrej kondycji.
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.
W dniach 26 – 27 listopada 2024 r. w obiekcie Fabryka Wełny Hotel & SPA w Pabianicach odbyła się 10. edycja konferencji Projekt BMS 2024. Jubileuszowa edycja była świetną okazją, aby przez 2 dni intensywnie i merytorycznie dyskutować o nowościach w branży, perspektywach zastosowań systemów BMS na polskim rynku, a także o sposobach na zwiększenie efektowności energetycznej budynków.
Fotowoltaika to gorący temat w 2021. Po pierwsze, z uwagi na ekologię oraz programy rządowe, które w istotny sposób zachęcały społeczeństwo do inwestowania. Firmy fotowoltaiczne powstawały jak grzyby po deszczu na skutek zapotrzebowania energetycznego rynku. Po drugie, ze względu na emocje spowodowane nagłymi projektami nowych ustaw i zmian, które wywołały zamieszanie w całej branży OZE.
W dniach 28.06-01.07 br. w Mediolanie Grupa Klima-Therm pojawiła się wśród prestiżowego grona wystawców 42. edycji międzynarodowych targów Mostra Convegno Expocomfort 2022, prezentując najnowsze produkty marki KLIMOR i KAISAI.
6. edycja ogólnopolskiego wydarzenia Projekt BMS Extra 2021 on – line już za nami. W dniach 19 i 26 maja zgromadziliśmy blisko 250 osób chcących poszerzać wiedzę, poznawać nowe trendy, praktyczne rozwiązania oraz nawiązywać kontakty w branży automatyki budynkowej i BMS.
Szeroka oferta imprez targowych, nowe strefy tematyczne i liczne spotkania z ekspertami podczas planowanych konferencji — wszystko to już jesienią w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. – Z ogromną radością powracamy do wydarzeń stacjonarnych. Jesteśmy silniejsi, jeszcze bardziej ze sobą zżyci, mamy wiele pomysłów i energię, aby już we wrześniu odpowiedzieć na potrzeby wystawców oraz zwiedzających. – zapowiada Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.
Mimo, że Polska jest krajem z największym udziałem produkcji energii z węgla w Europie, produkcja ta w ostatnich latach systematycznie spada. Do 2040 oczekiwany jest spadek o 68 % produkcji energii z węgla kamiennego. O tym jak będzie wyglądać przyszłość energetyczna Polski oraz co wpłynie na jakość rynku krajowego rynku OZE zastanawiali się przedstawiciele spółki Polenergia oraz Aurora Energy Research podczas seminarium online “Wpływ zmian na rynku energii na źródła OZE” (zorganizowanym przez firmę CBE POLSKA).
Za nami już 27 "Promo wtorków z B2B Lindab", akcji skierowanej do hurtowni wentylacyjnych i instalatorów, którzy kupują produkty z oferty Lindab za pośrednictwem platformy B2B. Przedstawiamy małe podsumowanie akcji.