Dzień Otwarty w SYSTHERM Poznań przyniósł mnóstwo niezapomnianych chwil i cennych doświadczeń. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło zarówno specjalistów z branży HVACR, jak i entuzjastów nowoczesnych technologii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i przyczynili się do tego, że ten dzień był pełen inspiracji i wiedzy.
W dniach 26 – 27 listopada 2024 r. w obiekcie Fabryka Wełny Hotel & SPA w Pabianicach odbyła się 10. edycja konferencji Projekt BMS 2024. Jubileuszowa edycja była świetną okazją, aby przez 2 dni intensywnie i merytorycznie dyskutować o nowościach w branży, perspektywach zastosowań systemów BMS na polskim rynku, a także o sposobach na zwiększenie efektowności energetycznej budynków.
- Krakowski KOMPOZYT-EXPO® to jedna z naszych ulubionych imprez w roku: dwa dni pełne inspirujących rozmów - tak wydarzenie skomentował Szymon Skorupski z firmy Fanum. 13. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbyła się 16 i 17 października 2024 r. w EXPO Kraków i zgromadziła 84 wystawców oraz 2518 gości.
30-lecie istnienia hurtowni wentylacyjno-klimatyzacyjnej Iglotech na polskim rynku to doskonały moment nie tylko na podsumowania, lecz także na wprowadzenie zmian. Stąd obchody jubileuszu firmy połączone zostały z projektem „Poznaj nas na nowo – zmieniamy się dla Ciebie”. Projekt był zapowiedzią wprowadzenia nowej jakości na oddziałach hurtowni wentylacyjno-klimatyzacyjnej Iglotech. Projektowi towarzyszył cykl eventów – wielkie otwarcia oddziałów hurtowni Iglotech w nowych lokalizacjach – byliśmy w Szczecinie, Katowicach, Wrocławiu i Lublinie – zobacz jakie zmiany przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!
Targi KOMPOZYT-EXPO® są jedynym spotkaniem w Polsce poświęconym wyłącznie branży materiałów i technologii kompozytowych. Skupienie wydarzenia na jednym obszarze jest szczególnie cenne dla wystawców, którzy przyjeżdżają na targi z konkretnymi celami i ofertą.
Fotowoltaika to gorący temat w 2021. Po pierwsze, z uwagi na ekologię oraz programy rządowe, które w istotny sposób zachęcały społeczeństwo do inwestowania. Firmy fotowoltaiczne powstawały jak grzyby po deszczu na skutek zapotrzebowania energetycznego rynku. Po drugie, ze względu na emocje spowodowane nagłymi projektami nowych ustaw i zmian, które wywołały zamieszanie w całej branży OZE.
Targi Kielce podpisały umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która umożliwi dalsze finansowanie jednej z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w historii ośrodka – budowy nowej hali wystawienniczej. Kredyt w wysokości 55 mln zł został udzielony na okres 10 lat i stanowi istotny element realizacji strategii rozwoju Targów Kielce.
Po rocznej przerwie Targi Budownictwa i Targi Technik Grzewczych powróciły do Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej w bardzo dobrej kondycji.
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę.
6. edycja ogólnopolskiego wydarzenia Projekt BMS Extra 2021 on – line już za nami. W dniach 19 i 26 maja zgromadziliśmy blisko 250 osób chcących poszerzać wiedzę, poznawać nowe trendy, praktyczne rozwiązania oraz nawiązywać kontakty w branży automatyki budynkowej i BMS.
Od kwietnia do czerwca 2022 r. we wszystkich oddziałach Iglotech odbyły się długo wyczekiwane spotkania w ramach Dni Otwartych.
W dniach 28.06-01.07 br. w Mediolanie Grupa Klima-Therm pojawiła się wśród prestiżowego grona wystawców 42. edycji międzynarodowych targów Mostra Convegno Expocomfort 2022, prezentując najnowsze produkty marki KLIMOR i KAISAI.
Poszerzenie wiedzy merytorycznej, poznanie nowych trendów i praktycznych wdrożeń oraz nawiązanie kontaktów to kluczowe punkty konferencji Projekt BMS. Wydarzenie tym razem zrealizowane zostało w zmienionej formule. W spotkaniach i prezentacjach przeniesionych do strefy wirtualnej wzięło udział ponad 200 osób.
Mimo, że Polska jest krajem z największym udziałem produkcji energii z węgla w Europie, produkcja ta w ostatnich latach systematycznie spada. Do 2040 oczekiwany jest spadek o 68 % produkcji energii z węgla kamiennego. O tym jak będzie wyglądać przyszłość energetyczna Polski oraz co wpłynie na jakość rynku krajowego rynku OZE zastanawiali się przedstawiciele spółki Polenergia oraz Aurora Energy Research podczas seminarium online “Wpływ zmian na rynku energii na źródła OZE” (zorganizowanym przez firmę CBE POLSKA).
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.